prijava   odjava

Domov >  Novice > Najuspešnejša sezona igralcev ŠBK (01.06.2014) Ostale novice
Število vseh ogledov: 1975

Avtor: Zmagoslav Žibert

Logarska dolina, 1. junij 2014          Ob zaključku sezone so na slavnostni podelitvi, ki jo je organizirala tekmovalna komisija Bridge zveze Slovenije, v hotelu Plesnik v Logarski dolini prejeli priznanja, pokale in medalje tudi člani Šaleškega bridge kluba za najpomembnejše tekmovalne uspehe klubskih selekcij in članov kluba na državnih prvenstvih v tekmovalni sezoni 2013/2014.

Za člani Šaleškega bridge kluba je tako najuspešnejša in težko ponovljiva tekmovalna sezona, v kateri ni bilo državnega tekmovanja brez uvrstitve naših tekmovalcev med dobitnike kolajn in pokalov.

Naš najuspešnejši igralec velemojster bridža Bojan AMBROŽ je v tem obdobju osvojil 3 državne naslove, potem ko je zmagal tako na prvenstvu parov (trial), prvenstvu mešanih moštev kot tudi na prvenstvu za posameznike, medtem ko je na državnem prvenstvu moštev in parskem prvenstvu osvojil drugo mesto.

Dveh državnih naslovov se je v kategoriji moštvenega in parskega tekmovanja veselil mojster bridža Janko MIJOČ, ki je osvojil še drugo mesto na odprtem prvenstvu za mešane pare in dve peti mesti na prvenstvu parov (trial) in prvenstvu za posameznike.

Državni naslov je osvojil kot član zmagovalnega moštva tudi junior Gregor RUS, ki si je z uspehi v tej tekmovalni sezoni proboril še naziv mojstra bridža.

Med odličnimi rezultati posameznikov v vseh kategorijah pa ima posebno mesto še zmaga v klubskem moštvenem tekmovanju. Zaključni del slovenske bridge lige, ki jo organizira tekmovalna komisija Bridge zveze Slovenije, je v spomladanskem delu sezone prinesel nov velik rezultatskih uspeh igralcem Šaleškega bridge kluba, ki so tretjič zapored osvojili naslov klubskega prvaka Slovenije za leto 2014.

V najmnožičnejšem tekmovanju, ki ga predstavlja bridge liga, je nastopilo 18 klubskih moštev v dveh kakovostnih razredih. Moštvo ŠBK 1 v postavi Bojan AMBROŽ, Vincent GROTE, Janko MIJOČ, Gregor RUS, Slobodan KNEŽEVIČ in Zmagoslav ŽIBERT je z zmago v ligi osvojilo končno prvo mesto v tekmovanju za moštvenega klubskega prvaka Slovenije za leto 2014.

Podelitev_pokalov_2014b

Člani Zmagovalnega moštva ŠBK 1: Janko Mijoč, Bojan Ambrož, Slobodan Kneževič in Zmagoslav Žibert (manjkata Gregor Rus in Vincent Grote)

Moštvo ŠBK 2, za katerega so igrali Nuša GOŠNIK, Stane GOŠNIK, Karel ŠTIGLIC, Stane BREZNIK, Alojz VRENČUR, Mihaela ŠTIGLIC, Jože JANEŽIČ in Viljem JELEN, je v II. bridge ligi zasedlo končno peto mesto.

Rezultati:

a) državna prvenstva

• 1. mesto Bojana AMBROŽA v paru z Matijo Šenkom v finalu parskega triala za leto 2013, v finalu je nastopil tudi Janko MIJOČ v paru z Danilom Ralca, ki sta osvojila končno 5. mesto; v finalu triala B sta par Nuša GOŠNIK - Stane GOŠNIK osvojila 3. mesto,
  • 1. mesto na moštvenem državnem prvenstvu za leto 2013 - člana zmagovalnega moštva sta bila tudi Gregor RUS in Janko MIJOČ, v finalu je za poraženo moštvo nastopil tudi Bojan AMBROŽ, ki je tako osvojil 2. mesto; v tekmovanju B moštev je 3. mesto osvojilo moštvo ŠBK v postavi Stane Breznik, Stane GOŠNIK, Jože JANEŽIČ, Viljem JELEN, Karel ŠTIGLIC, Mihaela ŠTIGLIC, Alojz VRENČUR,
  • 1. mesto prvega klubskega moštva ŠBK 1 v I. slovenski bridž ligi in 5. mesto drugega moštva ŠBK 2 v II. slovenski bridž ligi,
  • 1. mesto Bojana AMBROŽA in 5. mesto Janka MIJOČA v finalu odprtega državnega prvenstva za posameznike; v finalu B je 3. mesto osvojila Irena JEŽ,
  • 1. mesto Janka MIJOČA v paru z Danilom Ralca na državnem parskem prvenstvu, 2. mesto Bojana AMBROŽA v paru s Francem Turkom; v kategoriji B sta 4. mesto osvojila par Viljem Jelen - Jože Janežič,
  • 1. mesto Bojana AMBROŽA v paru s Slavico Bjedov na prvenstvu Slovenije za mešana moštva, moštvo ŠBK v postavi Slobodan Kneževič, Nuša Gošnik, Viljem JELEN, Lina JELEN, Mihaela ŠTIGLIC in Jurij MOGILNICKI je osvojilo 6. mesto,
  • 2. mesto Janka Mijoča v paru s Slavico Bjedov na odprtem prvenstvu Slovenije za mešane pare.

b) mednarodna prvenstva

• 1. mesto para Slobodan KNEŽEVIČ - Zmagoslav ŽIBERT in 2. mesto para Bojan AMBROŽ - Janko MIJOČ na novoletnem turnirju BK Maribor,
  • 2. mesto Bojana AMBROŽA v paru s Slavico BJEDOV na parskem tekmovanju PLESNIK OPEN 2014 v Logarski dolini ter 3. mesto moštva, za katerega je nastopil tudi Bojan AMBROŽ,
  • 2. mesto Bojana AMBROŽA v paru z Marjanom ZADELOM na parskem tekmovanju LANGSEE OPEN 2014 v Logarski dolini ter 3. mesto moštva, za katerega je nastopil tudi Bojan AMBROŽ,
  • 6. mesto moštva, za katerega je nastopil tudi Bojan AMBROŽ, v tekmovanju bord-a-match v konkurenci 71 moštev na 52. bridge festivalu v Puli,
  • 32. mesto Janka MJOČA v paru z Danilom RALCA v konkurenci 266 parov na 52. bridge festivalu v Puli
  • 2. mesto para Bojan AMBROŽ - Janko MIJOČ na parskem Mitchell turnirju in 3. mesto para Bojan AMBROŽ - Aleksander MIKIČ na butler turnirju 53. mednarodnega jesenskega bridge festivala v Puli,
  • 5. mesto para Slobodan KNEŽEVIČ - Zmagoslav ŽIBERT na parskem tekmovanju CELJE OPEN 2014,
  • 6. mesto para Jože Groznik - Dušan Vukič na 12. odprtem parskem prvenstvu v bridžu za pokal mesta Šoštanj v Topolšici.

c) simultana bridž prvenstva

• izvrstno 1. mesto Zmagoslava Žiberta in 5. mesto Borisa Brešarja v skupni uvrstitvi na EX YU 19. internacionalnem simultanem parskem turnirju JESEN 2013, ki ga je kot ligo organizirala Bridge zveza Srbije v sodelovanju z BK Sombor,
  • odlično 97. mesto para Karel Štiglic - Zmagoslav Žibert med 864 pari iz 54 klubov v 6 evropskih državah na tekmovanju Internet Simultaneous Pairs 2013 pod okriljem evropske bridge zveze European Bridge League,
  • prav dobro 142. mesto para Nuša Gošnik - Stane Gošnik in 181. mesto para Slobodan Kneževič - Zmagoslav Žibert med 1019 pari iz 67 klubov v 12 državah sveta na tekmovanju Bridge for youth pod okriljem svetovne bridge zveze World Bridge Federation,
  • dobro 861. mesto para Lina Jelen - Karel Štiglic med 4613 pari iz 273 klubov v 35 državah sveta na poletnem tekmovanju 27th World Bridge Contest 2013 pod okriljem svetovne bridge zveze World Bridge Federation.

Vse osvojene mojstrske točke na državnih prvenstvih vključno z uspehi na turističnih in mednarodnih turnirjih v sezoni 2013/2014 si lahko ogledate tukaj.